Sosyal Hizmet Merkezinin toplantı salonunda yapılan toplantıya Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, Vaski Genel Müdürü Ali Tekataş, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Diki,  İlçe Emniyet Müdür Vekili Yunus Emre Aksoy, belediye başkan yardımcıları Alp Aksoy ve Kamil Değirmenci, VASKİ Çaldıran Şubesi Müdürü M. Nuri Çiftçi ile kurum müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
 Aylık yapılan değerlendirme toplantısında yapılan ve yapılacak hizmetler değerlendirilirken, mahalle muhtarları tek tek söz isteyerek sorun ve ihtiyaçlarını dile getirdiler.
Toplantıda konuşan Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, ilçede belediye ve kaymakamlık olarak hizmetlerinin devam ettiğini belirterek, " Hizmetlerimiz aralıksız sürüyor, Daha modern ve yaşanılabilir bir Çaldıran için gecemizi gündüzümüze kattık. Eğitimden sağlığa, enerjiden tarıma bir çok alan da çalışmalarımız devam ediyor. Doğalgaz enerjisi için yürüttüğümüz çalışmalar sonuç verdi. EPDK yetkili firmaya ilçemiz için alan lisansı verdi. 2018 yılında ilçemize doğalgaz enerjisinin verilmesini umuyoruz. İlçemizdeki tüm okullarda bakım ve onarım çalışmasını bitirip 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılına hazırladık. Sağlık alanın da önemli bir husus ise yeni Devlet Hastanemizin proje aşaması bitti kasım ayın da inşaat ihalesi yapılacak. Merkez ve kırsal mahallelerimizdeki camii ve taziye evlerinin bakım onarımı için malzeme desteğinde bulunduk ve bulunmaya devam ediyoruz. Merkez Camimizin temelini de inşallah bu hafta atacağız dedi.
Kaymakam ve Belediye Başkan v. Tekin Dunar ve Vaski Genel Müdürü Ali Tekataş toplantı ardından çarşı esnafını gezerek mahalle muhtarlarıyla birlikte öğe yemeğine geçti.