Törende konuşma yapan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Tekin Dudar, ülkenin birçok yerden saldırıya uğradığını ve bu saldırıların milletin birliği ve beraberliği sayesinde püskürtüldüğünü söyledi.
Güvenlik güçlerince FETÖ, PKK ve DEAŞ'a yönelik mücadelenin sürdüğünü belirten Kaymakamımız, şunları söyledi:
"Jandarmamız, emniyet teşkilatımız, kahraman korucularımızın iş birliği ile yapılan operasyonlarda terörün belini kırdık. İnşallah bundan sonra da terörü temizleyene kadar da mücadeleye devam edeceğiz. Kahraman Ordumuzun Operasyonları aralıksız devam edecek, bir tek terörist kalmayıncaya kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Bu mücadelede tabii ki en büyük desteği yine vatandaşlarımız veriyor. Bu bakımdan, bu mücadelede bize destek veren çok değerli Çaldıran halkına en içten teşekkürlerimi ifade ediyorum. Huzur sağlandığı sürece ilçemizde sosyal ve ekonomik gelişmeler de daha hızlı bir şekilde gelişecek, artacak, daha müreffeh, hayat seviyesi, yaşam seviyesi, refah seviyesi yüksek bir Çaldıran'a kavuşacağız. “dedi.
Tören Plaket Takdiminden sonra sona erdi.
Törene, Çaldıran Tabur Komutanı Ramazan Çokkıyak, Çaldıran Jandarma İlçe Komutanı Tamer Çalışır, Çaldıran Emniyet Amiri Savaş Ertürk, Çaldıran Güvenlik Korucuları Derneği başkanı Nihat Aladağ, Çaldıran Şehit ve Gazi Yakınları Derneği Başkanı Abdurrahman Çınarağaç,  Kurum müdürleri, korucular ve vatandaşlar katıldı.