Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan v.  Tekin Dundar, Yukarı ve Aşağı Yanıktaş, Klavuz, Serpmetaş mahalleleri ile Çaldıran arasında yapılan BSK (Sıcak Asfalt) Yol Yapımı çalışmalarını yerinde inceledi.
Çaldıran Belediyesi yol yapım programında bulunan, Tendürek bölgesindeki mahallelerinin ulaşımını sağlayan 14 km.lik Yukarı Yanıktaş-Serpmetaş grup mahalle yolunda BSK( Sıcak Asfalt) öncesi yol zemini alt temel hazırlama, yol genişletme, platform yükseltme ve sıcak asfalt işlerinin Çaldıran Belediyesi ekipleri tarafından devam eden çalışmaları, Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Tekin Dundar yerinde incelenerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Kaymakam Tekin Dundar, ‘’Trafik yoğunluğunun hayli yüksek olduğu bu grup yolunda mevsim şartlarını göz önüne alınarak ivedi bir şekilde alt temelin sağlamlaştırılması, platform yükseltme, viraj kesme ve eğimlerin kısaltılması sonucunda BSK için yolun hazır hale getirdik ve ardın sıcak asfalt dökümüne başlandı. Diğer mahalle yollarımızın da en kısa sürede BSK asfaltının da atılarak vatandaşımızın hizmetine sunulacağız inşallah’’ dedi.