Çaldıran ilçesinde, talebi karşılamada yeterli olmayan devlet hastanesi için yeni bir proje hazırlandı. İlçeye yapılacak 100 yataklı yeni hastane için proje çalışmalarında sona yaklaşıldı. Kaymakam Dundar hastanenin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu.
İlçede 2008 yılında yaptırılan 50 yataklı hastanenin ihtiyaca yanıt veremediğine dikkati çeken Kaymakam Dundar, ikinci bir hastane yapılması için proje aşamasında sona gelindiğini belirttii
İlçeye yapılması planlanan yeni devlet hastanesinin ihalesini alan firmayla görüşen Kaymakam Dundar, İlçemiz ülkemizin en soğuk yerleşim yerlerinden biri.  Bu vesile ile ilçemizde yapacağımız hastane tamamen iklim şartlarına uyumlu bir yapı olacaktır. Amacımız ilçemize uzun yıllar hizmet verecek bir hastane yapmak ve Hastane ihtiyacını tamamen ortadan kaldırmaktır. İlçe nüfusumuz hızlı bir şekilde artış gösteriyor. Bunun yanında çevre il ve ilçelerden de sağlık hizmetleri için çok sayıda vatandaşımız ilçemize geliyor. Yeni hastanenin, ilçemiz coğrafi olarak değerlendirildiğinde herkesin daha kısa sürede ve kolayca ulaşabileceği bir yerde olmasının çok yararlı olacağını düşünüyoruz. Bu doğrultuda belirlediğimiz alanları Sağlık Bakanlığı'na sunduk. Bugün de ilgili firma yetkilileri ile yerinde incelemelerde bulunduk. İlçemize yeni bir hastanenin kazandırılması konusunda bundan sonra da kaymakamlık ve belediye olarak bizlere düşecek her türlü görevi yerine getirmeye hazırız" dedi.