Öğretmen ve öğrenci velilerinin desteğiyle içinde internet hizmeti, müzik ve oyun alanları ve iki bine yakın kitap bulunan zenginleştirilmiş kütüphane açıldı.
Kuskunkıran Ortaokulu öğretmen ve velileri, okuma kültürünün geliştirilmesi için bilgisayardan elektronik eğitim materyallerine, internetten zekâ oyunlarına kadar birçok şeyden öğrencilerin faydalanması için kendi imkânları ile hazırladıkları kütüphanenin açılışını Kaymakam ve Belediye Başkan Vekiliz Tekin Dundar ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yakup Aladağ yaptı.
Kaymak Dundar burada yaptığı konuşmada, “Açılışını yaptığımız bu kütüphane bizlere çok güzel bir örnek oldu. Öğrenci, öğretmen ve velilerin katkısıyla kullanılmayan bir lojmanın inanılmaz bir kütüphaneye dönüşmesi gerçekten çok güzel. Burası baştan aşağı el yapımı el emeği bir kütüphane bu yüzden bizim için çok kıymetli. Kütüphanelerin önemini biz her geçen gün daha fazla anlamaya çalışıyoruz. Burası okul açık olduğu süre içerisinde yaşayacak sürekli açık kalacak bir merkez olarak hizmet verecek.” dedi.
Konuşmaların ardından okul idaresi tarafından misafirlere ikramda bulunuldu.
Açılışa, Kaymakam ve Belediye Başkan vekiliz Tekin Dundar, İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Yakup Aladağ, İlçe Jandarma Komutanı Serkan Koç Fevzi İnce İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Aslan, şube müdürleri, okul müdürleri, veli ve öğrenciler katıldı.