Çaldıran Belediyesiyle kardeş belediye olan Ankara Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ve beraberindeki heyet, Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan v. Tekin Dundar’ı makamında ziyaret etti.
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül Çaldıran Belediyesi ile Mamak Belediyesi’nin kardeş belediye olmasından dolayı memnuniyet duyduğunu belirtti, Akgül ‘’ Daimi olan kardeşliğimiz kardeş belediyecilikle daha da pekişti. Çaldıran halkı ile Mamak halkı bin yıldır süre gelen bir kardeşliği yaşıyor.’’ Dedi. Çaldıran kaymakamı ve Belediye Başkan v. Tekin Dundar Mamak Belediye başkanı ve heyetini konuk etmekten mutlu olduklarını belirtti.
Belediye ziyareti ardından Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan v. Tekin Dundar ve konukları ilçe esnafını ziyaret ederek sıkıntı ve sorunlarını dinledi. Esnaf ziyareti ardından Çaldıran Hükümet Konağına geçen Konuklar burada Çaldıran Kaymakamlığı, Çaldıran  Şehit ve Gazi Yakınlarını Koruma Derneği ile Çaldıran Güvenlik Korucuları Derneğini ziyaret etti.
Ziyaret programı sonunda Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan v. Tekin Dundar, Çaldıran Halk Eğitimi tarafından yapılan el sanatları ürünlerini Mamak Belediye Başkanı Sayın Mesut Akgül’e hediye etti.
Ziyaret Çaldıran Öğretmenler evinde yenilen öğle yemeği ardından son buldu.