İlçemiz Başeğmez Mahallesi ile Sakızlı mezrası arasında bölücü terör örgütü PKK/KCK mensupları tarafından yerleştirilen mayının patlaması sonucu şehit olan güvenlik korucumuz İsmail Deniz için evinin bulunduğu Yukarıyanıktaş Mahallesi'nde, askeri tören düzenlendi.
 
Şehit Deniz’in özgeçmişinin okunmasıyla başlayan törende konuşan Vali Murat Zorluoğlu, vatanımızın ve milletimizin birliği ve beraberliğinin temini için din için namus için mukaddesat için terörle mücadele ederken şehit düşen güvenlik korucumuz İsmail Deniz’e Allah’tan rahmet diledi.
 
Şehidimizin geride kalanlarına, başta ailesi ve çocukları olmak üzere, silah arkadaşlarına, jandarma teşkilatımıza ve tüm milletimize Yüce Mevlâ’dan sabr-ı cemil niyaz ettiğini ifade eden Vali Zorluoğlu, “Şehidimizin değerli yakınları ve ailesi üzülmeyin, hüzünlenmeyin, mahsun olmayın. Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyuruyor; ‘Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, bilakis onlar diridirler. Ancak siz bunu anlayamaz ve hissedemezsiniz. Biz bugün rahmet-i rahmana uğurlayacağımız İsmail kardeşimizin ölmediğine ve şu anda burada yapacağımız dualara amin dediğine yürekten inanıyoruz” şeklinde konuştu.
 
Şehidimizin eşi, çocukları başta olmak üzere, emanetlerine devlet olarak sahip çıkacaklarını kaydeden Vali Zorluoğlu, “Allah’ın izni ile şehidimizin geride bıraktığı dört çocuğu bizim ve tüm milletimizin emanetidir. Terörle mücadelede sayın İçişleri Bakımımız da dün Özalp’teki törende vurguladı. Devletimizin kararlılıkla sonuna kadar sürdüreceği, yürüteceği bir mücadeledir. Bizim hedefimiz inşallah; güvenlik korucularımızla, askerimizle, jandarmamızla, polisimizle ve siz değerli milletimizin destekleriyle bu dağlarda, bu ilçelerde, bu şehirlerde tek bir terörist kalmayıncaya kadar bu mücadeleyi sürdürmektir. Şehit İsmail kardeşimizin kanı asla yerde kalmayacaktır. Arkadaşlarımız faillerinin peşinde, gereken cevap çok fazlasıyla bu hadiseyi gerçekleştiren adi şerefsiz teröristlere mutlaka verilecektir, bundan önce de verildiği gibi. Şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum, yakınlarına Mevlâm sabr-ı cemil ihsan eylesin, ruhu şad olsun” dedi.
 
Törenin ardından İl Müftüsü Nimetullah Arvas tarafından kıldırılan cenaze namazı sonrasında şehidimiz Deniz’in Türk Bayrağı'na sarılı naaşı, defnedileceği mahalle kabristanına götürüldü. Burada Kur'an-ı Kerim tilaveti ve dualar eşliğinde toprağa verilen şehit güvenlik korucumuz Deniz'in abisine Türk Bayrağı emanet eden Vali Murat Zorluoğlu, aile üyelerine ve yakınlarına taziye dileklerini ileterek ilçemizden ayrıldı.