Çaldıran ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Günü etkinlikleri kapsamında Şehit Aileleri ve Gaziler onuruna yemek verdi.
Düzenlenen yemeğe Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan v. Tekin Dundar. 1 Hudut Tabur komutanı Ramazan Çokkıyak, İlçe Jandarma Komutan Serkan Koç, İlçe Emniyet Müdür Vekili Yunus Emre Aksoy, İlçe Müftüsü Fikri Göncü, Çaldıran gazi ve Şehit Yakınlarını Koruma Derneği başkanı Abdurrahman Çınarağaç,   Gazi ve Şehit ve yakınları katıldı.
Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan v. Tekin Dundar, " Vatan, millet, istiklal ve istikbal tehlikeye düştüğünde birlik ve beraberliği sağlayarak nasıl tek bir yürek olunabileceğinin bir kez daha tüm dünyaya gösterdi. Şanlı tarihimiz boyunca nice ihanet ve badireye göğüs germiş olan milletimizin, 15 Temmuz 2016 gecesi bir kez daha kendisinden bekleneni hakkıyla yerine getirmiş, vatan, millet, namus uğruna canını ve kanını vermekte asla tereddütte düşmediğini belirterek, Günler ve geceler boyunca tuttukları demokrasi nöbetleri ile de vatansever milletimiz ve kamu görevlileri bu aziz vatanın sahipsiz olmadığını tüm dünyaya emsali görülmemiş bir biçimde bir kez daha haykırmıştır Şehitlerimizin bize yadigârı olan çok değerli şehit aileleri hepinize şehitlerimiz adına verdiğimiz yemeğe katıldığınız için teşekkür ederiz. Devletimizin bütünlüğü ve bayrağımızın dünya durdukça dalgalanması uğrunda milli değerlerimizin korunması uğrunda seve seve hayatını feda eden kahraman şehitlerimizin yakınlarıyla böyle bir araya gelmekten memnuniyet ve gurur duyduk" diye konuştu