Türkiye Cumhuriyeti ile İran İslam Cumhuriyeti arasında 1937 yılında akit ve imza edilen hudut mıntıkasının emniyetine ve mezkûr mıntıkada çıkan hadise ve ihtilafların tasfiyesine ait mukavelename gereğince 1. Derece Hudut Makamları arasında iki ayda bir yapılması öngörülen toplantı 24.09.2017 Salı günü Doğubeyazıt Kaymakamlığı toplantı salonunda yapıldı.
Doğubeyazıt Kaymakamlığı toplantı salonunda yapılan toplantıya Çaldıran heyeti adına Çaldıran Kaymakamı Tekin Dundar , Maku heyeti  adına Kilise Kent 1. Derece Hudut Komiseri  Muavini Yüzbaşı Seyyid Fahrettin Musevi  başkanlık yaptı.
Çaldıran ve Maku arasındaki 120 numaralı hudut taşından başlayarak 200 numaralı hudut taşına kadar olan ortak sınır hattında meydana gelen sınır olaylarının görüşüldüğü toplantıda; kaçakçılık ve sınırda gerçekleşebilecek diğer illegal olayların önüne geçilebilmesi için karşılıklı bilgi paylaşımının sürdürülmesi ve sınır hattında emniyet tedbirlerinin icrasının devam ettirilmesi kararı alındı.
Sınır Güvenliği Toplantısında Kayamam Dundar’a Çaldıran 1. Hudut Tabur Komutanı Ramazan Çokkıyak, P. Binbaşı Mahmut Yıldız ve Çaldıran Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Lütfullah Yılmaz eşlik etti.