Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan v. Tekin Dundar’ı makamında ziyaret eden Van Büyük Şehir Belediye Genel Sekreteri Mustafa Yalçın ve Daire başkanları Çaldıran Hükümet Konağı Toplantı salonunda yapılan toplantının ardından, Çaldıran Toplum Merkezi Gösteri Salonunda mahalle muhtarlarıyla bir araya gelindi.
Düzenlenen toplantıya Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, yardımcıları Fazıl Tamer ve Salih Allahverdi ile ilgili daire başkanları katıldı. Genel Sekreter Mustafa Yalçın ve Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar'ın başkanlık ettiği toplantıda; ilçenin ulaşım, altyapı, üst yapı ve diğer sorunları konuşuldu. Toplantıda konuşan Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, "Suyumuz akmıyorsa biz kalkıp tüketime veya başka şeylere yönelirsek bu hem halk nezdinde, hem hak nezdinde verilecek hesabımız olmaz. Onun için rasyonel, mantıklı ve ideolojik kaygıya kapılmadan bu temel hizmetleri yerine getirmemiz lazım" dedi.
İlçeye sunulan kaynakların kısıtlı olmadığını ifade eden Dundar, sadece kaynakların doğru kullanılmadığı söyledi. Plansız ve gereksiz harcamalar için hiçbir bütçenin yetmeyeceğini kaydeden Dundar, şunları söyledi:
"Burada fotoğrafı iyi çekmemiz ve tespiti iyi yapmamız gerekir. Çaldıran'da su yokken biz kalkıp yol yaparsak, bu abesle iştigaldir. Vatandaşın çeşmesinden yemek yapacağı veya yıkanacağı su akmıyor. Kanalizasyonu yok, atık su çevreye hastalık yayıyor. Ben yüzlerce milyonluk parklar yapayım. Hiçbir anlam ifade etmiyor. Benimde ve vatandaşın nazarında böyledir."
Son olarak Çaldıran kaymakamı ve Belediye Başkan v. Tekin Dundar ve Van Büyük Şehir Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, Çaldıran’da domates yetiştiren serayı gezerek üretim hakkında bilgi aldı.